Harmonia Czakr

Witajcie Kochani,

Dziś coś na oczyszczenie oraz wprowadzenie harmonii i spokoju do naszej duszy. Podczas medytacji, wyciszenia, podnoszenia energii mamy do czynienia z czakrami. To właśnie na te ośrodki energii w naszym ciele działamy. Tak jak pisałam wcześniej na stronie w "Terapii Anielskiej" nasze czakry nieprzerwanie promieniują energią oraz ją otrzymują. Dlatego tak ważna jest praca z nimi każdego dnia.

Jednym z najprostrzych ćwiczeń jest po prostu słońce! Nie wiem czy jesteście świadomi tego jak ono na nas wpływa? To, że gdy świeci pięknie w ciągu dnia i mamy więcej energi to jest jasne, natomiast czy wiecie jak ważne jest oglądanie i przebywanie w promieniach wschodzącego i zachodzącego słońca? Jak magiczny i romantyczny jest to czas? W ilu filmach uważa się to za jedno z piękniejszych miejsc na spotkanie zakochanej pary i ile kobiet marzy o tym, by ich wybranek zabrał je na spacer po plaży właśnie przy zachodzie słońca? Na pewno jest to zdecydowana większość :) Nie dość, że pięknie to jeszcze jak korzystnie! :)

Otóż kochani, gdy obserwujemy wschód, pierwsze promienie przenikają nasze twarze, napełniamy się energią do życia, wszystko się w nas budzi. Co to ma wspólnego z czakrami? promienie docierają do każdej z nich, przygotowując je na calutki dzień, budzą je do życia w dosłownym tego słowa znaczeniu - nakręcają je i pobudzają, dzięki czemu zaczynają pięknie wirować! A co za tym idzie... przy zachodzie słońca nasze czakry się wyciszają, uspokajają, zwalniają swój rytm. Promienie zachodzącego słońca przygotowują nasze czakry do pięknego snu. Zwróćcie uwagę :) zapewniam Was, że poczujecie różnice :)

Tymczasem nastała piękna i kolorowa jesień, chmury na niebie pojawiają się częściej i przysłaniają nam piękne słoneczne światło. Już nie tak często mamy możliwość "ładowania" swych akumulatorów przy wschodzie, dlatego też mam dla Was cudowną anielską medytację. Jak dla mnie to nalepsza metoda pracy z czakrami poprzez wizualizację. Tu wystarczy dobra wyobraźnia, natomiast jeśli ciężko Ci jest coś sobie wizualizować to zapewniam Cię WSZYSTKO JEST MOŻLIWE :) nie poddawaj się i próbuj aż do skutku :)
Gorąco polecam ją każdemu, niezależnie od wieku. Myślę, że dzieci w formie zabawy też chętnie wezmą w tym udział :)

A więc moi drodzy... zaczynamy :)


Usiądź wygodnie, rozluźnij się. Możesz włączyć delikatny podkład muzyczny do medytacji anielskiej czy oczyszczania czakr. Zamykając oczy i biorąc kilka bardzo głębokich oddechów, wizualizuj sobie dwie istoty z jaskrawego białego światła, stojące przed Tobą. Te świetlne stworzenia bardzo Cię kochają a Ty czujesz ich bezwarunkową miłość, która na Ciebie spływa. Wiedzą kim jesteś, a Ty wiesz kim one są.
Biorą Cię za rękę, a Ty z ochotą pozwalasz im się prowadzić. Spoglądasz w dół i zdajesz sobie sprawę, że cała wasza trójka unosi się w powietrzu. Otoczenie pokoju, w którym byliście, zniknęło. Widzisz teraz jedynie dwie świetliste istoty. Patrzysz w dół i dostrzegasz, że nosisz jaskrawo białą sułtannę. Jest to najbardziej wygodny strój jaki kiedykolwiek nosiłeś.
Znajdujesz się w pięknej świątyni o kształcie kopuły. Świetliste istoty stawiają Cię na podwyższonej, okrągłej platformie. Zauważasz, że górę świątyni otaczają łukowe okna. Każde z okien ma szkło w kolorze innego klejnotu. Właśnie wtedy silny strumień światła pada na czerwone szkło i spostrzegasz, że jesteś w całości pokryty czerownym światłem.
Świetliste istoty proszą Cię abyś zrobił głęboki wdech. Następnie podczas wydechu strumień światła jest filtrowany przez następne okno i jesteś pokryty odbiciem pomarańczowego światła. Świetliste istoty radzą Ci abyś zaczął się obracać powoli zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tak by całe Twoje ciało pokryło się pomarańczowym światłem. Kiedy skończysz z tym kolorem promień światła przelatuje przez jasno żółte okno. Twoje ciało jarzy się kolorem przypominającym żółć słońca i czujesz ciepło oraz miłość.
Następnie strumień światła przechodzi przez zielone okno i podziwiasz swoje dłonie mieniące się w jasnym odcieniu zieleni. Właśnie wtedy promień przenika przez jasno niebieskie okno. Kąpiesz się we wspaniałym odcieniu niebieskiego, który przypomina Ci kryształowo czyste jezioro. Istoty świetlne przypominają Ci o utrzymywaniu głębokich wdechów i wydechów. Gdy to robisz, jasne światło rozświetla ciemne niebieskie okno. Twoje ciało zostaje pokryte ciemno niebieskim, jaskrawym światłem i podziwiasz, jak wspaniale wygląda w nim Twoja sułtanna.
Promień światła przenika następnie przez fioletowo czerwone łukowe okno, a Ty czujesz jak silna energia otaczającego Cię kolorowego światła podnosi Cię. Następnie jasne światło przechodzi przez purpurowe okno i nagle słyszysz jak muzyka wypełnia świątynię. Wraz ze świetlnymi istotami patrzycie w górę i widzicie setki małych aniołków unoszących się wokół Was. Uśmiechają się do Was z miłością, a Wy szeroko uśmiechacie się do nich. Światło otacza świątynię świecąc równocześnie przez wszystkie okna. Oglądasz, jak tęcza w kolorze klejnotów wiruje wokół Was.
Istoty świetlne wyciągają ręce i odprowadzają Cię z podniesionej platformy. Zauważasz jak lekko i wspaniale się czujesz, gdy wracasz do swojego pokoju. Kiedy otwierasz oczy, zdajesz sobie sprawę, że właśnie odbyłeś wspaniały zabieg odmładzający, oczyszczający, kojący w świątyni uzdrawiania.

To ćwiczenie możesz wykonywać kiedy tylko chcesz, gdzie tylko chcesz i jak często czujesz, że potrzebujesz:)
Mam nadzieję, że czujesz w sobie bezwarunkową miłość i ukojenie.


Tulę Was wszystkich z miłością,
Ksenia.