OBFITOŚĆ

Witajcie moi Kochani :*

Dziś chcę podzielić się z Wami kilkoma rzeczami.
Ostatnio postanowiłam dodać do mojego życia obfitość, otworzyć się na nią i poczuć serduszkiem w 100%!! Medytuję, praktykuję kolejno następne ćwiczenia i coraz bardziej utwierdzam się
w przekonaniu, że tu wcale nie chodzi o pięniądze! nie jest to rozwiązanie, gdzie jest napisane jak szybko zarobić miliony, nie ma konkretnego adresu, pod który trzeba się po nie zgłosić :)
za to w zamian są przecudne zdania ukazujące całe bogactwo...

Już kiedyś usłyszałam "nie ważne jest co i ile masz.. ważne jakie uczucia przy tym Ci towarzyszą - jak Ty się czujesz"...
Po raz kolejny w dość krótkim czasie medytując i ćwicząc natrafiłam na te słowa... czyli to już coś oznacza:) Zaczęłam się nad tym zastanawiać, a raczej odczuwać. Połączyłam się z moją duszyczką i serduszkiem i pytam, i czuję, i są odpowiedzi...
Już na samym początku uświadomiłam sobie jakie uczucia mi towarzyszą podczas, gdy na moim koncie czy w moim portfelu jest dość pokaźna suma. Emocje, które wyszły na przód to przede wszystkim spokój, poczucie stabilizacji czy spełnienia.
A u Was? Co Tobie przychodzi na myśl? Co dadzą Ci pieniądze? nie co z nimi zrobisz, a raczej jak będziesz się przy tym czuł? Może staniesz się bardziej pewny siebie? może to Ciebie dowartościuje? a może zupełnie nic nie zmieni w Twoich uczuciach?

Kolejnym etapem ćwiczeń, przez które przeszłam było uświadomienie sobie CO MOGĘ ZROBIĆ, BY CZUĆ SIĘ TAK CZĘŚCIEJ JUŻ OD ZARAZ? jakie sytuacje bądź okoliczności pomagają mi odczuć te emocje, które wypisałam wyżej? i się zaczęło, lista ciągle się wydłużała :)

Nie zdawałam sobie sprawy, że to wszystko aż tak działa.. że mamy te uczucia w zasięgu ręki a w zamian skupiamy się na rzeczach, które chcemy mieć. Kolejne sytuacje powtarzamy jak automat tylko dlatego, że tęsknimy za emocjami i uczuciami, które towrzyszą nam podczas tych sytuacji. Np. czujemy się wspaniale, pewność siebie bije po oczach przechodniów, gdy kupimy sobie piękne wymarzone buty. Emocje, które towrzyszą podczas zakupów i najbliższego tygodnia są nieziemskie <3 z czasem umysł się przyzwyczaja... buty stają się kolejną już zwyczajną parą, my tracimy pewność siebie, stajemy się znów "zwyczajni". Z czasem zaczynamy tęsknić. Za jakiś czas podczas spaceru widzimy na witrynie sklepu obuwniczego wyeksponowaną nową kolekcję "wiosna 2018". Domyślacie się co wtedy robimy? biegniemy po kolejną parę - pomimo tego, że w szafie mamy już podobnych 10 par. Tylko, że nasz umysł nie tęskni za kolejną nową parą, jemu brakuje tego uczucia. Uczucia pewności siebie!!

I teraz można sobie zadać pytanie - jakie jeszcze sytuacje w moim życiu dają mi pewność siebie? co mogę NIE KUPIĆ a ZROBIĆ dziś, na co nie wydam ani złotówki, a co da mi uczucia takie, jakbym wydała conajmniej MILION !
może mam to w zasięgu ręki i wcale nie muszę biec po kolejną parę butów...?
może wystarczy ubrać się inaczej niż zwykle i wyjść na długi spacer? :)
nie szukajmy pretekstów, rozejrzyjmy się wokół siebie i otwórzmy oczka.
Wszystko jest w zasięgu ręki :)

Pamiętajcie, nasz punkt widzenia zależy tylko od punktu siedzenia.
Czasem warto zmienić miejsce <3

Utulam z całego serca <3
Ksenia.