Poznaj swojego Anioła Stróża

Nie ma na świecie osoby, która jako dziecko nie znałaby modlitwy do Anioła Stróża. Te słowa pamięta chyba każdy z nas:
Aniele Boży, stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
Bądź mi zawsze ku pomocy,
Strzeż duszy, ciała mego,
zaprowadź mnie do żywota wiecznego.
Jest to najprawdopodobniej nasz pierwszy świadomy gest, gdzie jako dzieci zwróciliśmy się do nich bezpośrednio :) Czy mieliście kiedykolwiek wątpliwości co do ich istnienia? czy wierzyliście i nadal wierzycie w swojego Anioła Stróża?:) Zapewniam Cię, że gdy to czytasz On stoi obok Ciebie i wspiera Cię swoją miłością. Jako mała dziewczynka często zastanawiałam się jak wygląda. Oczywiście obrazek pomagał mi go sobie wizualizować, ale nigdy nie widziałam ani nie potrafiłam poczuć go namacalnie przy sobie. Do pewnego czasu... Ja już spotkałam swojego Anioła. Poznałam Go, zobaczyłam, znam jego imię i od tamtej pory jestem bardzo spokojna i szczęśliwa, bo wiem, że on na prawdę istnieje! 
Bardzo gorąco zachęcam do poniższej medytacji, czy jeśli ktoś woli ćwiczenia! Każdy z nas, niezależnie od wieku, wyznania czy miejsca zamieszkania ma przy sobie Anioła Stróża. Poniżej przedstawiam jedno z wielu ćwiczeń, które pomoże Tobie otworzyć się na to piękne i zapewne wzruszające spotkanie.

Nawiązywanie kontaktu z aniołami często porównywane jest do "dostrajania" i podnoszenia swoich wibracji na wyższy poziom. Anioły przebywają w wysokich energiach i będzie nam najzwyczajniej prościej się z nimi połączyć. Pomocne są nam dwie czakry. Czakra serca, dzięki której odbierzemy wskazówki pełne miłości oraz czakra trzeciego oka, która ma za zadanie otworzyć się na jasnowidzenie. 

Aby dostroić się do aniołów:
Usiądź wygodnie, zamknij oczy, oddychaj powoli i głęboko aż poczujesz rozluźnienie i spokój. Wyobraź sobie, że jesteś otoczony pięknym, białym światłem, które Cię chroni. Przywitaj anioły modlitwą:
"Dziękuję Wam anioły za to,
że jesteście teraz ze mną
i pozwalacie mi przekazywać Waszą miłość"

Wyobraź sobie, że między Twoimi brwiami otwiera się piękna, fioletowa róża, a w Twojej czakrze serca otwiera się urocza różowa róża.
A teraz wyobraź sobie, że z Twoich uszu wydostaje się białe światło, co symbolizuje jasnosłyszenie - odbieranie pełnych miłości wskazówek od aniołów.
Z zamkniętymi oczyma zapytaj: "Co powinienem teraz widzieć?".
Mogą pojawić się obrazy, głosy, Twój wewnętrzny głos może chcieć przekazać coś ważnego.
Posłuchaj i poczuj...
Jeśli zastosowałeś się do tych zaleceń, ale niczego nie odebrałeś, weź głęboki oddech w swojej czakrze splotu słonecznego i wyobraź sobie coś pięknego. Wraz z wydechem w Twoim umyśle powinna pojawić się jakaś informacja. Zapamiętuj lub zapisuj wszystko co widzisz, słyszysz lub czujesz. 

Gdy już podniesiesz swoje wibracje, dostaniesz jakieś przekazy, usiądź wygodnie. Z zamkniętymi oczyma wyobraź sobie, że znajdujesz się w pięknej, świetlistej przestrzeni. Na środku tej przestrzeni stoi Twój Anioł. Czeka na Ciebie:)  Oczyma wyobraźni zobacz tę istotę. Pamiętaj, wszystko co widzisz i czujesz jest w porządku :) Jak już oswoisz się z tą sytuacją, powoli i odważnie (w myślach bądź na głos) zacznij zadawać pytania. 
  • Czy Twój anioł przypomina kobietę czy mężczyznę? a może nie ma płci?
  • Czy jest wysoki? jakiego jest wzrostu?
  • Czy otacza Go kolorowe światło? jeśli tak, to jakie?
  • Co ma na sobie?
  • Czy ma skrzydła? jeśli tak, to jakie?
  • Jakiego koloru jest jego skóra?
  • Jakiego koloru są jego oczy?
  • Jak myślisz, jaki jest jego głos?
  • Jakie imię przychodzi Ci do głowy, gdy o nim myślisz? a może zapytasz?

Pobądź w tej chwili dłużej, zaufaj swoim uczuciom, odczuwaj... 

Podziękuj za rozmowę, za spotkanie, za wspólny czas. Pamiętaj, że Twój Anioł Stróż był, jest i będzie obecny w Twoim życiu i w Twoim sercu.
Na zakończenie zamknij różę w swoim sercu i trzecim oku, odzyskaj kontakt ze swoim ciałem, niech świadomość wróci do punktu wyjścia. Wykonaj kilka delikatnych ruchów palcami, poruszaj się, następnie otwórz oczy...


Możesz poprosić kogoś bliskiego, by Ci towarzyszył oraz pomógł po raz pierwszy przeprowadzić medytację.pozdrawiam z miłością,
Anielska dusza.